Michał Nogieć

Michał Nogieć
Kung Fu uprawia od 1997 roku.

Zaczęło się od zajęć rekreacyjnych i od samego początku przerodziło się w  wielką pasję. Potem zaczęły się starty w zawodach krajowych, a następnie międzynarodowych. Jest medalistą międzynarodowych zawodów w USA, Niemczech, jak również wielokrotnym mistrzem Polski, Europy i Świata. Pięciokrotnie nagradzany przez Prezydenta Miasta Krakowa za wybitne osiągnięcia sportowe. Jest instruktorem sportu Wushu.

Rozpoczął prowadzenie zajęć dla dzieci oraz sędziowanie na zawodach. W 2007 roku zdał egzamin Choy Lee Fut na stopień szkoleniowy czarny I, w 2009 roku na czarny II. Swoje umiejętności w tym stylu pogłębiał pod okiem Sifu Grzegorza Ciembroniewicza. Niejednokrotnie doskonalił swoje umiejętności na szkoleniach z Mistrzem Chen Yong Fa oraz innymi zagranicznymi instruktorami. Treningi kung fu prowadził samodzielnie  od 2006 roku. Uznawany jest za jednego z najbardziej doświadczonych instruktorów sanda. Posiada II klasę Sędziowską Polskiego Związku Wushu w formach tradycyjnych i w walkach oraz uprawnienia Sędziego Międzynarodowego klasy Europejskiej w walkach lekkiego kontaktu i full contact. Ukończył również World Kuo Shu Federation International Referee Training Course, uprawniający do sędziowania w formach i walkach na poziomie międzynarodowym.

W 2006 roku otrzymał nominację na Najlepszego Sportowca Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Krakowie.

Michał NogiećOd X  2007 prowadzi zajęcia kung fu w Więckowicach. Współpraca z lokalną społecznością zaowocowała osiągnięciami podopiecznych w postaci wielu medalowych miejsc . (Zdobyli 93 medale na zawodach krajowych, ale także z udziałem ekip z różnych części świata.) W 2011, 2012, 2013 otrzymał nagrody  Nagroda Wójta Gminy Zabierzów oraz w 2013 wyróżnienie Powiatu Krakowskiego  za znakomite osiągnięcia trenerskie.

W 2012 roku wziął udział w konkursie Lider Animator, w którym przedstawił autorski projekt „Rodzina i sport zawsze razem”, na  realizacje jego dostał grant od Coca Cola Fundation. Projekt okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż pomysł z kartki papieru stał się rzeczywistością. Całe rodziny włączyły się w aktywność fizyczna a działalność obserwuje i wspiera Urząd Gminy w Zabierzowie i Rada Sołecka Więckowic.

W 2013 ponownie wziął udział w konkursie organizowanym przez  koncern Coca Cola, była jeszcze większa konkurencja 543 projekty, ale udało się zdobyć grant na sprzęt oraz rozwijanie nowych, nowoczesnych metod treningu- dotychczas dostępnych wyłącznie w dużych miastach.

Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku Fizjoterapia. Wiedzę zdobytą na studiach wykorzystuje do poszukiwania coraz skuteczniejszych metod treningu.

W 2014 wziął udział w konkursie Kumulacja Aktywności organizowanym przez Fundacje Lotto Milion Marzeń , gdzie otrzymał  grant na realizowanie nowych metod treningowych , dotychczas nie znanych.

W 2014 zorganizowano dwa obozy sportowe jeden w zimie w Koninkach a drugi w Zakrzowie. W poprzednich latach udawało się organizować tylko w lecie. W wolnym czasie zaprasza do aktywności poprzez lokalne półkolonie oraz pokazy naszych zawodników.

Michał Nogieć2013 i 2014 rok to podnoszenie swoich kwalifikacji, uzyskał uprawnienia trenera II klasy Wushu  oraz w zakresie rehabilitacji ruchowej ukończył kursy Medical Taping Concept  i Neurosensorycznej terapii taktylnej. W 2014 obronił tytuł magistra fizjoterapii. Poszukuje nowych atrakcyjnych metod treningu, tak aby mógł każdego zarazić swoja pasja. Po zakończonej terapii wskaże drogę do kontynuowania aktywności fizycznej w sposób ciekawy i satysfakcjonujący, ale przede wszystkim bezpieczny. Obecnie rozwija zajęcia z treningu sensomotorycznego i funkcjonalnego , a także TRX, gdzie swoje doświadczenie instruktorskie i wiedzę z zakresu rehabilitacji może połączyć w całość.

Obecnie chce rozwijać to, co się zaczęło lata temu, chce dzielić się  swoją pasją i dawać innym możliwość  aktywnego udziału w kulturze fizycznej – zarówno dzieciom , dorosłym jak również osobom z Autyzmem. Każdy może przyjść i ćwiczyć, każdy znajdzie coś dla siebie.

 

KURSY I SZKOLENIA:

Z ZAKRESU REHABILITACJI RUCHOWEJ

2014 Neurosensoryczna terapia taktylna

2013 Kurs podstawowy Medical Taping Concept

2012 Kurs PNF Podstawowy

2012 Kurs McKenzie (moduł A)

2012 Warsztaty: Trening funkcjonalny w profilaktyce urazów osób aktywnych

2012 Warsztaty Thera- Band: Stabilizacja Kręgosłupa, Stawów Kończyn Górnych i Dolnych

2012 Warsztaty: Taping Medyyczny jako dynamiczna rozwijająca się metoda o szerokim zastosowaniu w rehabilitacji klinicznej i sporcie

2011 Kurs Rozwijający Thera-Band Academy: Sensomotoryka z zastosowaniem

przyborów Thera-Band

2010 Kurs Podstawowy Thera-Band Academy: Ćwiczenia oporowe i równoważne

z zastosowaniem przyborów Thera-Band

Z ZAKRESU SPORTU I REKREACJI RUCHOWEJ

a) Uprawnienia

2014 Kurs trenera II klasy Wushu

2010 Kurs Instruktora Sportu Wushu (cześć specjalistyczna)

2009 Kurs Kierowników Wycieczek

2009 Kurs Kierowników Placówek Wypoczynku Dzieci i Młodzieży

2008 Kurs Instruktora Sportu (część ogólna)

 

b) Uprawnienia sędziowskie

 

2010 Kurs The World Kuo Shu Federation International Referee Training Course

2009 Egzamin na stopień szkoleniowy czarny II

2007 European Wushu Judges Seminar –Qinda Judge

2007 European Wushu Judges Seminar –Sanshou Judge

2007 Egzamin na stopień szkoleniowy czarny I

2006 Kurs Sędziowski PZWS – Sanda (II klasa sędziowska)

2005 Hung Sing Gwoon Poland Member

2003 Hung Sing Gwoon Poland Instructor level I