Treningi dla dzieci

Kung Fu dla dzieci

Szkoła Sztuk Walki TYGRYS oferuje atrakcyjne zajęcia dla dzieci. Specjalnie opracowany program oparty na kung fu oraz najnowszą wiedzę fizjoterapeutyczną jest dostosowany do ich możliwości i sprawia, że najmłodsi chętnie uczestniczą w treningach. W szybkim tempie zdobywają nowe umiejętności. Zajęcia są również urozmaicane przez gry i zabawy, dzięki czemu dzieci nie czują się przytłoczone ilością technik, jednocześnie rozwijając sprawność ruchową i umiejętność pracy w grupie.

Regularne treningi rozwijają kondycję fizyczną, poprawiają gibkość, zwinność i szybkość dzieci. Sprawiają, że są one bardziej wytrzymałe i mają lepszą koordynację wzrokowo-ruchową. Nie bez znaczenia jest również ich wpływ na zdrowie – za ćwiczeniami idą poprawa wydolności układu krążenia i oddechowa. Trening ten jest naturalna profilaktyka przeciw występowania wad postawy. W przypadku już występujących wad wspomaga i uzupełnia korekcje . Uczestnictwo w zajęciach poprawia też koncentrację oraz usuwa stres i napięcie.

[ezcol_1half]Treningi kung fu kształtują charakter dziecka. Uczą wytrwałości i dyscypliny, dodają pewności siebie. Pomagają lepiej kontrolować emocje. W czasie zajęć najmłodsi uczą się pracować w grupie, mądrze współzawodniczyć oraz znosić porażki, co pomaga im lepiej funkcjonować wśród rówieśników poza treningami, w tym również i w szkole.

Zajęcia prowadzone są z podziałem na wiek oraz stopień zaawansowania. W przypadku dzieci stosujemy podział 3-4 lata, 5-6 lat itd. Zajęcia dla dzieci najmłodszych (3- 4 lata) trawa ja 30 minut  – podchodzimy indywidualnie do każdej grupy tak aby zajęcia były jak najbardziej efektywne). Zajęcia dla dzieci w wieku 5 lat i starszych trwają 50 minut.

]kung fu dla dzieci]