Sanda i Kung Fu

Kung Fu dla młodzieży i dorosłych

sandaZajęcia kung fu dla dorosłych. Coś dla siebie znajdą zarówno osoby chcące nauczyć się realnej samoobrony, jak i te pragnące poprawić kondycję fizyczną czy też odnaleźć w swoim życiu spokój i równowagę.

Poznanie treningu Kung Fu przez dorosłych jest doskonałym uzupełnieniem treningu dziecka.  Dzieci z rodzicami odkrywają ten sam sport zupełnie z innej perspektywy. Ćwicząc to  razem w domu w wolnej chwili bądź też ćwicząc wspólnie przed egzaminem na kolejny stopień. Kung fu spaja i tworzy mocną wieź w relacji rodzic – dziecko, co w dzisiejszych czasach jest niezmiernie ważne.

Udział w treningach to możliwość poznania systemu realnej walki, opanowania skutecznej samoobrony, zapoznania się z tradycyjną chińską bronią. To praca nad kondycją fizyczną, koordynacją ruchową, wzmocnieniem mięśni i uelastycznieniem ciała, jak również poprawa zdrowia oraz polepszenie wydolności krążeniowo-oddechowej.

dorosli7Treningi wiążą się z poprawą pamięci i koncentracji. Udział w zajęciach skutkuje wzmocnieniem odporności na stres. Pomaga osiągnąć lepszą samokontrolę i samodyscyplinę, uczy wytrwale dążyć do celu. Kung fu daje większą pewność siebie i wiarę w swoje możliwości.

Kung fu, to propagowanie zdrowego stylu życia. To walka z patologiami społecznymi takimi jak alkoholizm, nikotynizm czy narkomania. To zacieśnianie więzów międzyludzkich i pobudzanie rozwoju lokalnych społeczności. Kung to sport dla każdego – niezależnie od wieku.

Czas trwania 60 minut

dorosli4