Samoobrona dla kobiet

samoobrona dla kobietGrupa ta skierowana jest do kobiet zainteresowanych budowaniem kondycji, trenowaniem kung fu oraz nauką samoobrony.

Praca w grupach poświęconych samoobronie polegała będzie w części na nauce technik i budowaniu kondycji, a w części na wypracowaniu sposobu myślenia pozwalającego na identyfikacje sprawcy, reakcję wyprzedzającą atak, obronę i kontynuowanie obrony adekwatnie do ataku.

Na zajęciach tych polegną niebezpieczne mity – przekonanie, ze napastnik jest osobą obcą, a napad ma miejsce na ulicy, z dala od domu. Następnie przekonanie, że napastnik nie jest wyposażony w żadne techniki i umiejętności. Wychodzimy z założenia, że napastnik trenował jedną lub więcej ogólnie dostępnych sztuk walki. Trzeci mit dotyczy przekonania, że wystarczy ograniczyć samoobronę do nauki technik walki na duży dystans. Zajęcia będą głęboko osadzone w realiach. Będziemy ćwiczyć na długi i krótki dystans, w pozycji stojącej i leżącej.

samoobrona dla kobietNie zapominamy o treningu własnego ciała. Smukła i szczupła sylwetka po tych zajęciach stanie się rzeczywistością. Wzmocnimy główne parte mięśniowe (brzuch, pośladki, uda), jednocześnie nie zapominając o mięśniach grzbietu oraz mięśniach głębokich, co umożliwi redukcję tkanki tłuszczowej.

Czas trwania 60  minut